Workshop Uzmanından Mesajın Var

Selam! Yemek yapmak senin için ne ifade ediyor? Mutfağın kapısının önünden bile geçmek istemeyenlerden misin yoksa kendini her fırsatta yeni lezzetler yaratmak için tezgahın başında çalışırken mi buluyorsun? Eğer hiç duraksamadan ikinci seçeneği seçtiysen çok doğru yerdesin. Bu workshop'da birlikte yapması çok kolay ama lezzeti harika olan bir yemeği hazırlarken bir yandan da yaratıcılığımızı konuşturacak ve çok havalı görünen yılbaşı tabakları hazırlayacağız! Tüm bunları yaparken yemek ve sağlık üzerine belki de daha önce düşünmediğimiz konuları birlikte tartışacağız. Daha önce kimseyle paylaşmadığın şef sırlarını duymayı sabırsızlıkla bekliyoruz :) Görüşmek üzere!

26 Kasım Perşembe
20:00 - 20:45
Yemek Pişirme Sanatı
Duygu Gençoğlu

Duygu Gençoğlu 1991 yılında, İstanbul’da doğdu. 2010 yılında, Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’ni kazandı. Üniversite 1. sınıfta gönüllü olarak katıldığı YGA’da 4 sene boyunca sorumluluk aldı; 3.000 saatin üzerinde zamanını YGA’ya vakfetti. 2013 yılında Jonkoping University’de 5 aylık Erasmus için gittiği İsveç’te 2 ay daha kalarak uzun dönem stajını Ericsson’da tamamladı. 2014 – 2015 yılında Mondelez’de, Customer Services & Logistics departmanında çalıştı. 2015’ten beri YGA’da profesyonel olarak çalışıyor. Şu anda YGA’nın Bilim Seferberliği Programı’nın Direktörlüğü’nü yürütüyor. Yemek yapmayı babaannesinden öğrendi, en mutlu zamanlarını sevdikleriyle evinin mutfağında geçiriyor.

Özsu Özlü 1997 yılında Ankara'da doğdu. 2016 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazandı. Üniversite birinci sınıfta gönüllü olarak katıldığı YGA'da dört sene boyunca sorumluluk aldı, şu anda da YGA Mezunu olarak projelere destek vermeye devam ediyor. Çocukluğuyla ilgili hatırladığı en net şey gizlice mutfağa girip her şeyi birbirine karıştırarak yapmaya çalıştığı yemekler. Şu anda da en sevdiği şey daha önce hiç yapmadığı yemekleri yapmayı denemek.
Özsu Özlü

Hakkımızda

Başvuru

Global Impact Middle School, Türkiye’de kurulan kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum olan YGA'nın bir programıdır.