24 Kasım Salı
20:00 - 20:45
Veri Bilimi & Veri Görselleştirme
Workshop Uzmanından Mesajın Var

Veri bilimi özellikle de son 15 yıl içinde dünyamızda çok büyük bir yer edinmiş durumda. Facebook, Google, Twitter gibi firmalar tamamen veri bilimi üzerinden dünyanın en büyük şirketleri haline geldiler.

Peki sen de merak ediyor musun Instagram'da bir post'a uzun süre bakınca sonra gelen reklam neden ona benzer oluyor ya da aradığın bir ürün sonrasında Google tarafından sana reklam olarak çıkıyor? 

Eğer bu soruların cevabını ve bunların nasıl yapıldığını bekliyorsan hemen Workshop'ımıza katıl ve birlikte öğrenelim.

 

1999 yılında Ankara’da doğdu. YGA ile ilk kez ortaokuldayken 2011 yılında tanıştı ve sonrasında Global Impact Middle School programından mezun oldu. Lisede de YGA’nın lise programında 1 buçuk yıl gönüllü olarak sorumluluk aldı. Ardından 2017 yılında TED Ankara Koleji’nden mezun oldu ve TOBB Üniversitesi’nde Biyomedikal Mühendisliği bölümünde okumaya başladı. 2. sınıftayken de YGA’nın üniversite programında sorumluluk almaya başladı. Bu sırada Hacettepe Üniversitesi’nde nanotoksikoloji alanında ve sonrasında Koç Üniversitesi’nde görüntü işleme ve veri bilimi alanında stajlarını gerçekleştirdi. GIMs’da lider koçluğu ve program liderliği yaptıktan sonra şu anda WeWalk’ta donanım ekibiyle birlikte çalışarak son stajını tamamlıyor ve WeWalk'un yapay zeka projesinde veri bilimi konusunda sorumluluk alıyor. Bunun yanında da YGA’nın içerik geliştirme ekibinde part time olarak çalışmaya başladı. Gelecek yıl Belçika’da nöroteknoloji ve yapay zeka üzerine master’ına başlamayı hedefliyor.

Nejat Ege Ketrez

Hakkımızda

Başvuru

Global Impact Middle School, Türkiye’de kurulan kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum olan YGA'nın bir programıdır.