Workshop Uzmanından Mesajın Var

Herkes oyun oynamayı sever, peki ya oyun tasarlamayı hiç düşünen oldu mu? Arkana yaslan ve mouse'u kaydırmaya devam et :)

Level 1

Sence ilk oyunlar nasıl tasarlandı? İnsanlar oyunları yalnızca güzel vakit geçirmek için mi tasarladı?

Level 2

Oyunların kimi insanların hayatını kolaylaştırdığını biliyor muydun? Bu seviyede bu insanların ilginç hikayelerine tanık olacaksın!

Level 3

Gel birlikte şimdiye kadar oynamaya doyamadığımız oyunlar nasıl tasarlanmış, hangi aşamalardan geçmiş bir bakalım! Buradaki deneyim parşömenlerini saklamayı unutma, ileride ihtiyacın olacak :))

Level 4

Sokak oyunlarını duymuş muydun? Teknolojik devrim dünyayı değiştirdiğinden beri onların tarihe karıştığını duydum. Tarihi yeniden tasarlamak istemez misin? Peki bunu nasıl yapacağız dediğini duyar gibiyim, beni takip et!! Boss Challenge Bu challenge yolculuğunun dönüm noktası olacak! Burada öğrendiklerin ise sana bir oyuncunun edinebileceği en büyük bilgeliği yani oyunlaştırmanın gücünü verecek! Eğer sen de bizim gibi heyecanlandıysan Oyunların Gücü Adına | Introduction to Gamification Science Workshop yolculuğu için şimdiden yerini ayırt!

Görüşmek üzere!

25 Kasım Çarşamba
20:00 - 20:45
Oyunların Gücü Adına
Ali Yakupoğlu
Furkan Arslantaş

Ali Yakupoğlu. 2000 yılında Ankara'da doğdu. YGA ile 7. Sınıfta TED Ankara Koleji'nde okurken tanıştı ve Middle School Programı’nı tamamladıktan sonra YGA Lise Programı’nda 1.5 yıl görme engelliler ve yenilenebilir enerji ile ilgili projeler üzerine çalıştı. 2018'de YGA Üniversite programı kapsamında Middle School programında lider koçu olarak sorumluluk almaya başladı. Bilim Seferberliği kapsamında Samsun, Kütahya, Denizli, Giresun gibi şehirlerde çocuklara bilimi sevdirmek için aktif sorumluluk aldı. 2018 yazında YGA ofiste Middle School programını geliştirmek üzere staj yaptı. 2019 yılında Middle School programının liderliğini sürdürdü ve bu sene programdan mezun oldu. Güneş enerjisi yatırımlarını yaygınlaştırmak ve toplumu bu konuda bilgilendirmek amacıyla SolarForAll adında bir sosyal girişim üzerine çalışmaya başladı. 7. Sınıftan beri lisanslı yüzücü, 2 yıldır ODTÜ Yüzme takımıyla açık su/kapalı su yarışmalarına katılıyor. 7. Sınıftan beri bilgisayar oyunlarına karşı ilgisi var. Şu an Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde İktisat Bölümü 3. sınıf öğrencisi olarak öğrenimine devam ediyor.

Furkan Arslantaş 2002 yılında Antalya’da doğdu. Antalya TOBB Fen Lisesi’nde eğitim hayatına devam ederken 2019 yılında YGA ile tanıştı. Bir sene boyunca lise programında ve Bilim Seferberliği kapsamındaki kampanyalarda görev aldı. Küçük yaşlarından itibaren oyunlara olan ilgisini fark etmiş ve ortaokuldayken first person shooting türünde bir oyun için kendi takımını kurup Ankara’daki yerel turnuvalara katılmıştır. 2015-2016 yılları arasında TOBB Enerji ve Teknik Üniversitesi’nin “e-Spor ve Oyun Geliştirme Kulübü”’nde görev alma fırsatı buldu. Bu süreçte Unity, Unreal Engine gibi birçok oyun motoru hakkında deneyim kazandı.İçlerinde TOGG, ASELSAN gibi şirketlerin bünyesinde bulunduğu “Türkiye’nin Silikon Vadisi” olarak nitelendirilen Bilişim Vadisi’nin ilk defa 2019 yılında düzenlediği “Oyunla Gelecek” kampına katıldı. Çeşitli alanlarda eğitim aldıktan sonra ekibiyle geliştirdiği oyun, Bilişim Vadisi’nin düzenlediği oyun geliştirme yarışmasında jüri değerlendirmesi sonucu 11 dalda 10 ödül alarak en başarılı oyun olarak değerlendirildi. Şu anda oyunlaştırma ve hikayeleştirme alanında kendini geliştirmeye ve oyun sektöründe freelance olarak çalışmaya devam ediyor.

Hakkımızda

Başvuru

Global Impact Middle School, Türkiye’de kurulan kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum olan YGA'nın bir programıdır.