Workshop Uzmanından Mesajın Var

NBA’in gelmiş geçmiş en iyi basketbol oyuncusu olarak tanımladığı Michael Jordan’ı bu kadar iyi bir basketbol oyuncusu yapan nedir?

 

Antrenörüne “Benden daha çalışkanını bulamazsın” diyen sporcunun kendini her gün adım adım nasıl geliştirdiğini keşfetmeye hazır mısınız?

 

Gelin, dünyaca ünlü bir sporcunun hayatından bizi geliştirecek önemli öğretileri birlikte keşfettiğimiz bir seans yapalım.

 

25 Kasım Çarşamba
20:00 - 20:45
Efecan Bahçivanoğlu

1999 yılında İstanbul’da doğdu. SBS’de Türkiye derece alarak Robert Kolej’de okumaya hak kazandı. Liseyi 5 sene yatılı olarak okudu. Lise boyunca öğrenci birliği, basketbol takımı ve orkestra’da rol aldı. Orkestrada trompet çaldı. 5 yıl boyunca bulunduğu basketbol takımının son iki senesinde takım kaptanlığı yaptı. Efecan, 1.93 boyunda 95 kilo ve 3 numara pozisyonunda oynuyor. Üniversiteyi İtalya’da Bocconi Üniversitesinde Ekonomi - Bilgisayar Bilimi bölümlerinde burslu olarak okuyor. YGA’ya 2019 yılında Global Impact programı ile katıldı. Aynı zamanda YGA İtalya’yı kuran ekipte rol alıyor. Yeni gönüllülerin ekibe katılması ve bilim seansları üzerinde çalışıyor. 

1988 yılında Ankara’da doğdu. 2010 yılında Bilkent Üniversitesi Bilişim Teknolojileri bölümüne girdi. Burada 1 yıl kadar eğitim gördükten sonra daha fazla ilgilendiği edebiyat alanına yönelme kararı aldı. 2012 yılında Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandı. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenciyken YGA’ da gönüllü olarak çalışmaya başladı. Mezuniyet sonrası tercüman ve metin yazarı olarak çeşitli şirketlerde çalıştı. 2016 yılında YGA girişimlerinden biri olan Piri’de metin yazarı olarak çalışmaya başladı. Yaklaşık 3 yıl boyunca onlarca sanal turun prodüksiyon ve post-prodüksiyon sürecinde sorumluluk aldı, bunlara ek olarak uzaktan dinlenebilen sanal turları üretti. 2019 yılında da YGA’da profesyonel olarak çalışmaya başladı. Şu anda Global Impact programları ekibinde içerik geliştirme yöneticisi olarak görev alıyor.
Ahmet Harmancı

Hakkımızda

Başvuru

Global Impact Middle School, Türkiye’de kurulan kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum olan YGA'nın bir programıdır.