Sıkça Sorulan Sorular

 

Program boyunca velilerden beklentiniz nedir?

Global Impact Middle School’da yıldızların sorumluluk bilinçlerinin artması için süreci onlarla takip ediyoruz. Ancak programa başlangıç döneminde yıldızların sizinle paylaşacağımız challenge ve online görüşme tarihlerini kaçırmaması için onlara hatırlatma konusunda destek olmanızı rica ediyoruz.

Aynı zamanda bazı challenge’larda yıldızların velileriyle röportaj yapmasını veya sizlere soru sormasını istiyoruz. Bu gibi durumlarda onlara vakit ayırarak sorularını cevaplamanızı bekliyoruz.

YGA’nın uluslararası arenada çocuklarımıza sağlayacağı fırsat/repütasyon nedir?

Yurtdışı üniversite başvurularında en çok önem verilen şeylerden bir tanesi SAT puanı ve okul ortalamasının yanında çocukların sosyal sorumluluk projelerinde yer almış olması. Global Impact Middle School programında yıldızlar sadece sosyal sorumluluk projelerinin içinde yer almazlar aynı zamanda dezavantajlı kesimler

için sosyal inovasyon projeleri geliştirerek var olan toplumsal sorunlara kökten çözümler üretirler. Programda aldıkları katılım belgelerini yurtdışı başvurularında kullanabilirler.

 

Discovery Hub programına seçilmesi programda diğer basamaklara da kabul edildiği anlamına geliyor mu?

Program boyunca Lider Koçları tarafından yakından gözlemlenen yıldızlar aktifliklerine, katılım oranlarına ve challenge’ları tamamlarken ne kadar özen gösterdiklerine göre değerlendirilirler. Discovery Hub programı sonrası yıldızlar bu kriterlere göre sıralanır. İlk 80 yıldız Deep Dive programına devam etmeye hak kazanır.

 

Neden ücretli bir program?

Young Guru Academy geleceğe umutla bakmamızı sağlayan çift kanatlı gençler yetiştirmeyi amaçlayan kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşu.

 

YGA 3 yoldan kaynak yaratıyor: Sponsorluklar, bireysel bağışlar, YGA projelerinden gelen YGA öz kaynağı. Global Impact Middle School YGA’nın kendine öz kaynak yarattığı projelerden bir tanesi. Program ücreti tüm program maliyetlerini karşılamak için kullanılmakta. Programda her 5 öğrenciden 1’i YGA tarafından verilen bursla programa katılmaktadır. Her yıl destekçilerimiz ve bağışçılarımız sayesinde programda okuyan burslu

çocuk sayısını arttırmaya ve daha çok çift kanatlı genç yetiştirmek çalışıyoruz.

 

Online programın nasıl bir maaliyeti var?

Global Impact Middle School program ekibi yıldızlarımızın iyi bir deneyim yaşaması için her gün çalışıyor. Online programlar, sadece bu program için çalışan ekibin maaşları ve programın operasyonel online giderlerini karşılaması için ücretli.

 

12 - 13 yaşında çocukların gelişimi için rol modeler ve çocukların kime tanıklık ettikleri çok önemli. Global Impact Middle School programında yıldızlarımıza rol model olan Lider Koçları her yıl 50.000 başvuru arasında özenle seçilmektedir. Lider Koçlarını 2 yıllık eğitim süreci programın başlı başına giderlerinden birini

oluşturmaktadır.

 

Global Impact Middle School’u sonuna kadar tamamlamazsa sertifika alamayacak mı?

Yıldızlar programın her basamağının sonunda katıldıkları programın katılım belgesini alırlar.

 

Discovery Hub sonrası seçilemezse ne olacak?

Discovery Hub programı sonrası seçilmeyen yıldızlar lise seviyesine geldiklerinde Global Impact High School programına başvurabilirler. High School başvurularında Discovery Hub programına katılmış olmaları değerlendirme aşamasında olumlu olarak göz önünde bulundurulur.

 

Okulla birlikte aynı anda programı yürütmekte zorlanır mı?

Yıldızların haftada ortalama olarak 1,5 – 2 saat ayırmaları programı hakkıyla tamamlayabilmeleri için yeterlidir. Aynı zamanda canlı yayınlar ve challenge tamamlama

tarihleri yıldızların okul programlarıyla çakışmayacak şekilde belirlenir. Online görüşmeleri Lider Koçları gruptaki tüm yıldızlar için uygun olan saatleri göz önüne alarak planlar.

Hakkımızda

Başvuru

Global Impact Middle School, Türkiye’de kurulan kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum olan YGA'nın bir programıdır.