Workshop Uzmanından Mesajın Var

Antik dünyanın can damarı diye bilinen bu yoldan bahsedildiğini duymuş muydun? İpek Yolu, bir zamanlar dünya ticaretinin kalbinin attığı yerdi…

 

Bu yolun önemini bir Özbek atasözü şöyle özetler:

“Kâinatta iki büyük yol vardır; Gökyüzünde Samanyolu, Yeryüzünde İpekyolu...” 

Doğu’daki Çin’den başlayıp Batıda’ki İtalya’ya kadar uzanan bir maceraya çıkmaya ne dersin?


Haydi, birlikte eski çağların hazinelerini ve büyüleyici ipeğin sırrını keşfedelim.

 

1988 yılında Ankara’da doğdu. 2010 yılında Bilkent Üniversitesi Bilişim Teknolojileri bölümüne girdi. Burada 1 yıl kadar eğitim gördükten sonra daha fazla ilgilendiği edebiyat alanına yönelme kararı aldı. 2012 yılında Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandı. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenciyken YGA’ da gönüllü olarak çalışmaya başladı. Mezuniyet sonrası tercüman ve metin yazarı olarak çeşitli şirketlerde çalıştı. 2016 yılında YGA girişimlerinden biri olan Piri’de metin yazarı olarak çalışmaya başladı. Yaklaşık 3 yıl boyunca onlarca sanal turun prodüksiyon ve post-prodüksiyon sürecinde sorumluluk aldı, bunlara ek olarak uzaktan dinlenebilen sanal turları üretti. 2019 yılında da YGA’da profesyonel olarak çalışmaya başladı. Şu anda Global Impact programları ekibinde içerik geliştirme yöneticisi olarak görev alıyor.
Ahmet Harmancı

1995 yılında Çorlu’da doğdu. Çorlu’daki lise hayatı boyunca 15’ten fazla metin yarışmasına katıldı ve il bazında ödüller kazandı. 2013 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Kimya okumaya başladı, aynı yıl YGA’ya katıldı. 3 yıl boyunca gönüllü olarak YGA projelerinde sorumluluk aldı. 2017 yılında, hayatını sanat alanında sürdürmek istediği için yeniden üniversite sınavına girerek Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’ni kazandı. Halen ‘’Sanat Tarihi’’ bölümünde eğitimini sürdürmektedir. Aynı zamanda 2016 yılından beri YGA girişimlerinden biri olan Piri’de İçerik ve Ses Editörü olarak görev yapmakta, insanların dünyayı keşfetmelerini kolaylaştırmak için çalışmaktadır. Gaye, heykel yapımıyla ilgilenmekte ve hem mesleği gereği hem de İtalyan kültürüne çok ilgi duyduğu için 1 yılı aşkın süredir İtalyanca öğrenmektedir.

 

Gaye Güngör

Hakkımızda

Başvuru

Global Impact Middle School, Türkiye’de kurulan kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum olan YGA'nın bir programıdır.